wybierz język: EN
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Katedra Studiów Europejskich

Strona główna > Archiwum > Seminarium z cyklu 10 lat Polski w UE !

24 października  2014 roku Katedra Studiów Europejskich miała okazję gościć u siebie dr Ewę Synowiec, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Pani Dyrektor przebywała we Wrocławiu z okazji organizowanej przez naszą Katedrę, konferencji podsumowującej 10 lat Polski w UE. Konferencją była kolejną z cyklu konferencji odbywających się w całej Polsce. Dzień przed Konferencją, w budynku Wydziału Prawa, Ekonomii i Administracji została zainaugurowana okolicznościowa wystawa "Strzał w dziesiątkę", będąca doskonałą okazją do zapoznania się z unikatowymi zdjęciami prezentującymi drogę Polski do UE. 

Organizowana przez Katedrę konfrencja poświęcona była Unii Gospodarczo-Walutowej oraz implikacjom przyjęcia przez Polskę waluty euro.  Podczas poszczególnych paneli, naukowcy z najważniejszych ośrodków naukowych w kraju zastanawiali się nad konsekwencjami przyjęcia przez Polskę waluty euro na różnych płaszczyznach funkcjonowania państwa. Dyskusja była owocna, a przedstawione wystąpienia dotyczyły również doświadczeń innych państw w tematyce konferencji. 


fot. Mateusz Gliński

IMG_9792JPG_krzzbl.jpgIMG_9776JPG_fthepd.jpgIMG_9795JPG_fwce4g.jpgIMG_9840JPG_9cb57a.jpgIMG_9862JPG_h4vmgu.jpgIMG_9913JPG_2fdc75.jpgIMG_9777JPG_592ndc.jpg