Strona główna > Archiwum > Współpraca Katedry Studiów Europejskich ze szkołami.

Katedra Studiów Europejskich to nie tylko studia na kierunku europeistyka. To także ścisła współpraca ze szkołami średnimi oraz gimnazjami z terenu całej Polski.

W roku akademickim 2014/2015 Katedra podjęła decyzję o rozpoczęciu formalnej współpracy z dwiema szkoła z Województwa Lubelskiego:

Z obiema szkołami, KSE podpisała umowy o współpracę oraz umowy o objęcie patronatem klas o rozszerzeniu z wiedzy o społeczeństwie. Zarówno II Liceum Ogólnokształcąe w Lubartowie jak i IX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie są szkołami, które aktywnie promują ideę integracji europejskiej, poprzez wprowadzenie do swojej oferty dydaktycznej klas o profilu europejskim jak również wspieraniu działalności szkolnych klubów europejskich, które zrzeszają uczniów szczególnie zainteresowanych Unią Europejską.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku akademickim będziemy mieli okazję przywitać absolwentów obu szkół w murach naszego Wydziału.

II-LO2_w4lvlh.jpgIILO_74995u.jpg

Na zdjęciu: Vicedyrektor II LO w Lubartowie mgr Teresa Rojek, Dyrektor II LO w Lubartowie mgr Halina Zdunek i Kierownik KSE dr hab. Piotr Grabowiec.

Ponadto KSE koontynuje współpracę z Lotniczymi Zakładami Naukowymi we Wrocławiu. Podczas Dnii Otwartych LZN (20-21.03.2015) uczniowie mogli wziąć udział w prowadzonych przez studentki europeistyki warsztatach nt. działania Parlamentu Europejskiego.

8 maja delegacja LZN uczestniczyła w wykładzie na temat polityki bezpieczeństwa UE poprowadzonym przez dra hab. Pawła Turczyńskiego.

20150320_125716_yf2vt7.jpgIMG_0451_edited_5fwf6n.jpgIMG_0417_edited_y8d8tt.jpgIMG_0445_edited_2se4fu.jpgIMG_0474_edited_l2ml92.jpgIMG_0410_edited_ukkagr.jpg

KSE współpracuje nie tylko z ww. szkołami. 9 kwietnia dr hab. Anna Pacześniak przeprowadziła zajęcia z zakresu wiedzy o integracji europejskiej dla uczniów ze Świdnicy.

We współpracę ze szkołami średnimi i gimnazjami, aktywnie włączyło się "KNSE Projekt Europa", którego członkowie chętnie uczestniczą w wyjazdach do szkół średnich. Doskonałym przykładem takiej aktywności, są dwie wizyty w Oleśnicy, gdzie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego studenci przeprowadzili dla zgromadzonych na Dniu Otwartym uczniów 3 warsztaty tematyczne oraz II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego, gdzie również uczniowie mogli uczestniczyć w ciekawych warsztatach o Unii Europejskiej. 12 maja zaś nasz Wydział odwiedzili uczniowie XIII Gimnazjum im. Unii Europejskiej, którzy z ciekawością przysłuchiwali się zajęciom na temat problematyki niskiej frekwencji w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz z chęcią zwiedzili cały kampus Wydziału Nauk Społecznych.

20150512_115621_v47tfn.jpg20150512_114429_swt4g6.jpg20150512_115615_b25wss.jpg20150512_114435_pdgncb.jpg

KSE to nie tylko orientacja na kwestie akademickie, ale także otwarcie się na współpracę ze szkołami. Dlatego zachęcamy wszystkich nauczycieli do kontaktu w sprawie współpracy z drem hab. Piotrem Grabowcem: piotr.grabowiec@uwr.edu.pl

fot. II Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie, Olha Petko, Jagoda Włoch, Paula Wiśniewska