wybierz język: EN
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Katedra Studiów Europejskich

Strona główna > Pracownicy > Doktoranci

mgr Donata Borowska –

zainteresowania naukowe oscylują wokół kultury i spraw  bezpieczeństwa, procesów  globalizacji, nauki społecznej Kościoła katolickiego.

donata.borowska@uwr.edu.pl

Promotor: dr hab. Piotr Grabowiec


mgr Oskar Chmiel –

doktorant  w zakresie nauk o polityce w Katedrze Studiów Europejskich na Uniwersytecie Wrocławskim. W lipcu 2015 r. ukończył studia magisterskie na kierunku European Studies na Wydziale Nauk Społecznych UWr. W swoich zainteresowaniach badawczych skupia się na zewnętrznych relacjach ekonomicznych Unii Europejskiej, stosunkach Francji z krajami frankofońskimi w Afryce, a także na teorii postkolonialnej i koncepcji neokolonializmu.

Prowadzone zajęcia:  Economic  Policy in the EU; EU’s External Economic Relations.

Promotor: dr hab. Radosław Kupczyk


mgr Marta Tumidalska -

doktorantka w Katedrze Studiów Europejskich, absolwentka kierunku "Dyplomacja Europejska", studentka kierunku "Administracja i Prawo". Do naukowych zainteresowań należą w szczególności: bezpieczeństwo narodowe i globalne, cyberprzestępczość oraz cyberterroryzm, prawo karne w Polsce oraz w Europie, kwestie związane z Europejskim Nakazem Aresztowania oraz przestępczością zorganizowaną.

Promotor: dr hab. Paweł Turczyński


mgr Przemysław Zawada –

doktorant w Katedrze Studiów Europejskich, absolwent studiów magisterskich (2016) i licencjackich (2014) na kierunku Dyplomacja Europejska na Wydziale Nauk Społecznych oraz studiów licencjackich (2016) w ramach Judaistyki na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Stypendysta Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela w roku akademickim 2015/16, w ramach których prowadził badania naukowe na Uniwersytecie Ben Guriona poświęcone stosunkom Izraela z Unią Europejską. Uczestnik wymiany studenckiej LLP Erasmus (2012-13) na Uniwersytecie w Splicie. Zdobywca stypendium ministra dla studentów za wybitne osiągnięcia naukowe (2015).

Promotor: dr hab. Piotr Grabowiec