wybierz język: EN
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Katedra Studiów Europejskich

Strona główna > Rekrutacja > Europeistyka

Interesujesz się życiem politycznym i społecznym Europy oraz procesami integracyjnymi Unii Europejskiej? Jeśli tak, to europeistyka jest kierunkiem właśnie dla Ciebie.

Nasz program zapewnia dostęp do interdyscyplinarnej wiedzy oraz umiejętności z zakresu politologii, socjologii, ekonomii oraz stosunków międzynarodowych. Na studiach poznasz społeczno-polityczne uwarunkowania procesów integracyjnych w Europie oraz prawne i ekonomiczne aspekty funkcjonowania Unii Europejskiej. Zdobędziesz również wiedzę na temat europejskiej tradycji, historii i kultury. Nauczysz się analizować zagadnienia społeczne, polityczne, prawne i ekonomiczne związane z działalnością UE oraz zdobędziesz umiejętności niezbędne na europejskim i polskim rynku pracy.

Program studiów przewiduje przedmioty podstawowe: społeczeństwo i kultura Europy, ekonomia, nauka o polityce, prawo europejskie, przedmioty kierunkowe: historia społeczna Europy, systemy polityczne państw europejskich, integracja gospodarcza w Europie, instytucje i procesy decyzyjne w Unii Europejskiej i polityki wspólnotowe, a także przedmioty pomocnicze, takie jak np. filozofia, gospodarka światowa, historia myśli politycznej czy geografia polityczna i gospodarcza Europy.

W trakcie studiów będziesz mógł wyjechać na studia zagraniczne oraz praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus+.

Specjalności na studiach I stopnia:

Specjalności na studiach II stopnia:

Co po studiach?

Po europeistyce znajdziesz pracę jako polski przedstawiciel administracji Unii Europejskiej, jako specjalista w polskich i europejskich instytucjach publicznych oraz na stanowiskach związanych ze współpracą europejską. Zatrudnienie czeka na Ciebie także w prywatnym sektorze gospodarczym, w organizacjach samorządowych (w szczególności na stanowiskach związanych z pozyskiwaniem, wdrażaniem i obsługą projektów finansowanych ze środków UE), w placówkach kulturalnych oraz w mediach.

Koła naukowe

Swoje zainteresowania rozwiniesz w Kole Naukowym Studentów Europeistyki „Projekt Europa”. Pamiętaj, że jako student UWr możesz się rozwijać we wszystkich kołach naukowych i organizacjach studenckich, które Cię interesują, niezależenie od kierunku studiów. Na naszej uczelni działa ponad 170 kół naukowych. Zobacz listę.

 

W ramach kierunku Europeistyka prowadzimy rekrutację na cztery rodzaje studiów.

Aplikuj już dziś poprzez system Internetowej Rejestracji Kandydatów! https://irka.uni.wroc.pl/pl/

Więcej informacji na: https://rekrutacja.uni.wroc.pl/kierunek/europeistyka-ii-stopnia-stacjonarne/