wybierz język: EN
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Katedra Studiów Europejskich

Strona główna > Rekrutacja > Zarządzanie migracjami

Opis kierunku:

Migracje stały się jednym z najważniejszych tematów światowej polityki. Jeśli interesują Cię wyzwania współczesnego świata i chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak skutecznie i optymalnie zarządzać procesami migracyjnymi – w Katedrze Studiów Europejskich czekają na Ciebie wymarzone studia!

Ruchy migracyjne początku XXI wieku nasilają się, a według wielu szacunków taki trend będzie się nadal utrzymywał. Fragmentaryczna polityka migracyjna prowadzona na bazie obiegowych mitów nie przyczynia się do usprawnienia zarządzania tym procesem, a tym bardziej – do skorzystania z rozwojowych szans, które może dawać migracja. Świetnie przygotowani i życzliwi specjaliści z Katedry Studiów Europejskich pomogą Ci zrozumieć wyzwania migracyjne, przed którymi stoją Polska, Europa i świat. Grono specjalistów z różnorodnych dziedzin nauki wskaże Ci globalne procesy, które mają bezpośredni i pośredni wpływ na to, co dzieje się obecnie na świecie.

Migracje to zjawisko towarzyszące ludzkości od początków jej istnienia. Często w ich wyniku dokonywały się przemiany i przewartościowania społeczne, kulturowe, cywilizacyjne, ekonomiczne i polityczne w różnych obszarach świata, tworząc lub też burząc dotychczasowe formy zorganizowania społecznego. Dlatego zarządzanie migracjami to interdyscyplinarny kierunek silnie osadzony w krajowych i międzynarodowych badaniach z zakresu politologii, stosunków międzynarodowych, europeistyki, socjologii, psychologii, kulturoznawstwa, prawa oraz nauk o ekonomii i zarządzaniu. Program studiów, w którym znajdują się przedmioty kształtujące zarówno wiedzę, jak i umiejętności praktyczne, stanowi bezpośrednią odpowiedź na wyzwania krajowego i międzynarodowego rynku pracy.

Co po studiach

Na naszych wysoko wykwalifikowanych absolwentów czeka szereg instytucji i firm mających do czynienia z migrantami różnego typu. Straż graniczna, ośrodki analityczne, międzynarodowe korporacje, urzędy czy instytucje trzeciego sektora. Posiadając szerokie kompetencje z powodzeniem odnajdziesz się w zespołach rekrutacyjnych pracujących w międzynarodowym środowisku i zmagających się z migracją ekonomiczną. Wyposażymy Cię w niezbędne kompetencje do podjęcia pracy w instytucjach zarządzających granicami takich jak Frontex czy Straż Graniczna. Interdyscyplinarność kierunku pozwoli Ci bez trudu aplikować do ośrodków analitycznych czy pracy w trzecim sektorze, a także urzędach.

Program studiów obejmuje także obowiązkowe praktyki studenckie w wymiarze 60 godzin, które organizowane będą w porozumieniu z instytucjami państwowymi, samorządowymi i pozarządowymi zajmującymi się problematyką związaną z migracjami. Dyplom ukończenia studiów z zarządzania migracjami oraz odbycie praktyk pozwolą studentom na poznanie teoretycznego i praktycznego wymiaru problemów migracyjnych, a także przygotują do pracy w instytucjach bezpośrednio zajmującymi się kwestiami przemieszczeń ludności.

Koła naukowe

Pamiętaj, że jako student UWr możesz się rozwijać we wszystkich kołach naukowych i organizacjach studenckich, które Cię interesują, niezależenie od kierunku studiów. Na naszej uczelni działa ponad 170 kół naukowych. Zobacz listę.

 

Aplikuj już dziś poprzez system Internetowej Rejestracji Kandydatów! https://irka.uni.wroc.pl/pl/

Więcej informacji na: https://rekrutacja.uni.wroc.pl/kierunek/zarzadzanie-migracjami-i-stopnia-stacjonarne/