wybierz język: EN
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast

Uniwersytet Wrocławski

Katedra Studiów Europejskich

Strona główna > Studenci > Koło naukowe - KNSE Projekt Europa

KNSE "Projekt Europa"

KOŁO NAUKOWE PROJEKT EUROPA 

siedziba: pokój 234, Instytut Politologii, WNS UWr

 

kontakt: skn.projekteuropa@uwr.edu.pl
www.projekteuropa.uwr.edu.pl
 

 

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/projekt.europa/

FACEBOOK: www.facebook.com/ProjektEuropa

 

 Beztytulu

Koło Naukowe Studentów Europeistyki "Projekt Europa" działa przy Katedrze Studiów Europejskich. Jesteśmy grupą studentów, którzy cenią sobie wolność i przynależność Polski do UE. Poprzez swoją działalność staramy się promować ideę integracji i współpracy. Studenci należący do koła są zawsze aktywni i chętni do działania, co potwierdzamy swoją obecnością na licznych wydarzeniach jakie mają miejsce na Uniwersytecie Wrocławskim. Ściśle współpracujemy z wieloma organizacjami i instytucjami, w tym z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Wrocław.

Co robimy?

Przez lata swojej działalności członkowie Koła zorganizowali, bądź brali udział w szeregu inicjatyw. Wśród nich możemy wyróżnić takie jak spotkanie z Konsulem Generalnym USA w Krakowie - dr Patrickiem T. Slowinskim i wyjazd na seminarium naukowe “Future and challenges of european integration” w Karpaczu czy wizyta studyjna w Parlamencie Europejskim.

Chętnie angażujemy się też w przedsięwzięcia skierowane do wykładowców i studentów Katedry Studiów Europejskich organizując Quizz Mikołajkowy, czy coroczny Piknik Politologiczny.

Zarząd Koła:

Opiekun Koła: dr Paula Wiśniewska
paula.wisniewska@uwr.edu.pl

Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie!

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/projekt.europa/

FACEBOOK: www.facebook.com/ProjektEuropa

Masz pytania, chcesz z nami współpracować, albo dołączyć do nas?

KONTAKT:
email: skn.projekteuropa@uwr.edu.pl
www.projekteuropa.uwr.edu.pl

PROJEKTY ZREALIZOWANE PRZEZ KNSE PROJEKT EUROPA

Publikacja Koła Naukowego Studentów Europeistyki "Projekt Europa".Dokąd zmierza Unia Europejska, red. O. Petko, Wrocław 2016.

Wizyta studyjna w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, 14 grudnia 2016.
https://www.youtube.com/watch?v=HnbSk-FvEpo&feature=youtu.be  

Studenci i doktoranci z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego wzięli udział w Seminarium „Bravery and humanity in the face of brutality” w Parlamencie Europejskim, które odbyło się 14 grudnia 2016 w Strasburgu. Tematem przewodnim Seminarium były prawa człowieka w kontekście, między innymi, konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie i kryzysem uchodźczym. Spotkanie zostało otwarte przez Wiceprzewodniczącą Parlamentu Ulrike Lunacek. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć pokaz filmu dokumentalnego „HAWAR – My journey to genocide” o społeczności jazydów w obliczu eskalacji konfliktu z ISIS, włączyć się debatę o ochronie praw człowieka oraz zadać pytania przybyłym gościom; Duzen Tekkal, reżyserce filmu dokumentalnego; Lamiya Aji Bashar, tegorocznej laureatce Sakharov Prize for Freedom and Thaught. Była to także okazja do zwiedzenia siedziby Parlamentu Europejskiego i zobaczenia na żywo jak wyglądają obrady parlamentarzystów.
Opiekunem grupy była Pani dr Violetta Aumer.

„Solidarity and multicultural cooperation in international dialogue creation among young people”, Kiszyniów. 

https://www.youtube.com/watch?v=RGbcr9knIy0

W dniach 21–29 września 2016 studenci europeistyki z Koła Naukowego Studentów Europeistyki „Projekt Europa” realizowali międzynarodowy projekt „Solidarity and multicultural cooperation in international dialogue creation among young people” w Kiszyniowie. Wraz z koleżankami i kolegami z Center of Public Activity RESULT (Ukraina), Universitatea Pedagogică de Stat Ion Creangă (Mołdawia), Technische Universität Chemnitz (Niemcy) oraz Université Libre de Bruxelless (Belgia) przez 9 dni mieli okazję nauczyć się pracy w międzynarodowym zespole, poznać inne kultury oraz dowiedzieć się z jakimi problemami musi na co dzień radzić sobie społeczeństwo mołdawskie. Opiekunami grupy polskiej byli pracownicy Katedry Studiów Europejskich Pani dr hab. Anna Pacześniak i Pan dr Maciej Bachryj-Krzywaźnia.
Projekt był finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +, Mobilność młodzieży.

„Promotion of European Union qualities and international dialogue among young people”, Mestia.
https://www.youtube.com/watch?v=M7LMPqJSBHU&t=2s 

Studenci z Koła Naukowego Studentów Europeistyki „Projekt Europa” w dniach 25.09–03.10 realizowali międzynarodowy projekt mobilności „Promotion of European Union qualities and international dialouge among Young people” w miejscowości Mestia w Gruzji. Nasi studenci zaprosili do projektu koleżanki i kolegów z Uniwersytetu Opolskiego, Technische Universität Chemnitz oraz młodzież działającą przy organizacji Georgian Speleologists Union. Opiekunami grupy polskiej byli pracownicy Katedry Studiów Europejskich Pani dr hab. Anna Pacześniak i Pani dr Małgorzata Michalewska – Pawlak.
Projekt był finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus + Mobilność młodzieży.